Ոտիկանները բերման են ենթարկել նաև Գյումրիի ցուցարարներին
Երևանին զուգահեռ Գյումրիում նույնպես սկսել էր նստացույց էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման դեմ: Թատերական հրապարակում մի խումբ երիտասարդներ կարողացել են մնալ այնքան ժամանակ, մինչև հայտնի է դարձել, որ Երևանում ոստիկանները ցույցը սկսել են ցրել:
Նույն ընթացում Գյումրիի նստացույցի մասնակիցներին նույնպես սկսել են բերման ենթարկել ոստիկանական բաժանմունք: Ինչպես «Հետքին» հայտնում է Տարոն Գրիգորյանը, ով նույնպես բերման է ենթարկվել, ոստիկանները կոպիտ են վարվել քաղաքացիների հետ:
Բերման ենթարկվածները մոտ 10-15 հոգի են, առայժմ մեզ հայտնի քաղաքացիներն են Հայկ Բարսեղյանը, Տիգրան Պետրոսյանը, Կարեն Պետրոսյանը:

В Гюмри также полицейские подвергли приводу демонстрантов
Сидячая демонстрация против повышения тарифа на электроэнергию проходила одновременно в Ереване и Гюмри. Находившаяся на Театральной площади в Гюмри группа молодых людей оставалась там до тех пор, пока не стало известно о разгоне демонстрации в столице.
Почти одноверменно полицейские начали разгонять демонстрацию и подвергать приводу в отделения полиции участников акции протеста и в Гюмри. Как сообщил Hetq.am Тарон Григорян, который тоже был доставлен в полицию,  правоохранители очень грубо обращались с гражданами.
В полицию были доставлены 10-15 человек. Пока известны имена троих из них: Айк Барсегян, Тигран Петросян, Карен Петросян.,