Առողջապահության նախարարություն․«Հունիսի 23-ի լուսաբացին զանգվածային միջոցառման ժամանակ շտապօգնության ծառայություն է դիմել 25 անձ»
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 23-ի լուսաբացին զանգվածային միջոցառման ժամանակ շտապօգնության ծառայություն է դիմել 25 անձ:
8-ը տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ», 4-ը` «Էրեբունի», 1-ը` «Արամյանց» բժշկական կենտրոններ և 2-ը` Մխ. Հերացու անվան առաջին համալսարանական հիվանդանոց: Բժշկական կենտրոններ տեղափոխված տուժածներից տասը ունեցել է թեթև քերծվածքներ, սալջարդեր, ստացել է առաջին բուժօգնություն: Այս պահի դրությամբ` 8-ը գտնվում է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կետրոնում և պատրաստվում է դուրս գրման: Այսօր առավոտյան «Արմենիա» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 2 քաղաքացի` տարբեր վնասվածքներով և գտնվում են հետազոտման փուլում:

Минздрав РА: “Во время массового мероприятия на рассвете 23 июня в службу скорой помощи обратились 25 человек”
Министерство здравоохранения РА сообщает, что во время массового мероприятия на рассвете 25 июня в службу скорой помощи обратились 25 человек.
Восемь из них были доставлены в медцентр “Сурб Григор Лусаворич”, четверо – в медцентр “Эребуни”, один – в медцентр “Арамянц” и двое – в 1-ю университетскую больницу им. Мхитара Гераци. У десяти из доставленных в медицинские центры пострадавших имеются царапины и ушибы, они получили первую медицинскую помощь. В настоящий момент к выписке готовятся находящиеся в медцентре “Григор Лусаворич” 8 человек.
Сегодня утром в медцентр “Армения” с различными травмами были доставлены двое граждан, которые сейчас проходят обследование.