«Հետքի» լրագրողը դեռ ոստիկանության բաժանմունքում է. նրան տեսակցել է փաստաբանը (լրացվող)
«Հետքի» լրագրող Հրանտ Գալստյանի փաստաբան Գրիշա Բալասանյանը քիչ առաջ դուրս է եկել ոստիկանության բաժանմունքից: Նա տեղեկացրել է, որ քննչական որևէ գործողություն չի իրականացվել, իսկ թե ի՞նչ հիման վրա են արդեն վեց ժամ լրագրողին պահում ոստիկանության «Մալաթիայի» բաժանմունքի «կլուբ» կոչվող սենյակում, ոստիկանները բացատրություն չեն տվել:
12:48
«Հետքի» լրագրող Հրանտ Գալստյանը դեռևս բաց չի թողնվել ոստիկանության Մալաթիայի բաժանմունքից:
Հիշեցնենք, որ ոստիկանները առավոտյան նստացույցը ցրելիս բռնություններ են կիրառել նաեւ լրագրողների նկատմամբ և բերման ենթարկել նրանց: «Հետքի» լրագրողներ Անի Հովհաննիսյանը եւ Հրանտ Գալստյանը եւս բերման էին ենթարկվել: Անի Հովհաննիսյանն ազատ է արձակվել, իսկ Հրանտ Գալստյանը արդեն մոտ վեց ժամ է, ինչ ներսում է:
Հրանտ Գալստյանը ոստիկանության բաժանմունքում տեղեկացրել է, որ մասնակցել է նստացույցին ոչ որպես լրագրող, այլ որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի: Լրագրողին քիչ առաջ տարան ալկոհոլի փորձաքննության, հետ բերեցին, սակայն դեռևս չեն ցանկանում ազատ արձակել:
Քիչ առաջ նրան տեսակցել է փաստաբան Գրիշա Բալասանյանը, սակայն արդեն մեկ ժամ է, ինչ վերջինս դուրս չի եկել ոստիկանության բաժանմունքից:

Журналист Hetq.am все еще находится в отделении полиции: с ним встретился адвокат
Адвокат журналиста Hetq.am Гранта Галстяна Гриша Баласанян нескольким минут назад вышел из отделения полиции. Он сообщил, что никакие следственные действия не проводятся. На его вопрос, на каком основании журналиста уже шесть часов держат в отделении полиции округа Малатия, полицейские никаких объяснений не дали.
12:48
Журналист Hetq.am Грант Галстян до сих пор находится в отделении полиции округа Малатия. Напомним, что утром полицейские, применив силу, разогнали участников сидячей демонстрации против повышения тарифа на электроэнергию. Демонстранты были доставлены в отделения полиции. Принудительному приводу были подвергнуты также журналисты Hetq.am Ани Ованнисян и Грант Галстян. Ани Ованнисян отпущена, а Грант Галстян уже шесть часов находится в полицейском отделении.
Он сказал сотрудникам полиции, что участвовал в сидячей демонстрации не как журналист, а как гражданин Республики Армения. Несколько минут назад Гранта Галстяна увели для проведения экспертизы на наличие алкоголя в крови и уже доставили обратно, однако отпускать его пока не хотят.