Երեկ գիշերը տեղի ունեցած իրադարձությունների և մասնավորապես լրագրողների նկատմամբ այդ ընթացքում կիրառված բռնությունների մասին այսօր խոսեցին ՙՀետք՚ թերթի լրագրողներ Անի Հովհաննիսյանը և Հրանտ Գալստյանը, ովքեր բերման էին ենթարկվել ոստիկանության Շահումյանի բաժանմունք, News.am կայքի լրագրող Աիդա Հովհաննիսյանը, բաժանմունքում Հ.Գալստյանի շահերի պաշտպան փաստաբան Գրիշա Բալասանյանը և Հայաստանի Հելսինկյան կոմիտեի փաստաբան Ռոբերտ Ռևազյանը։
Հիշեցնենք, որ ոստիկանությունը 05:30-ի սահմաններում Բաղրամյան պողոտայում ջրցան մեքենայի օգնությամբ ցրել էր էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ նստացույցը, որը մեկնարկել էր երեկոյան ժամը 8-ին: Ոստիկանությունը անհամաչափ ֆիզիկական ուժ էր կիրառել ինչպես ակտիվիստների, այնպես էլ լրագրողների նկատմամբ:

О событиях, которые произошли минувшей ночью в Ереване, и примененных в ходе них насильственных действиях сегодня рассказали журналисты Hetq.am Ани Ованнисян и Грант Галстян, которые были подвергнуты приводу, журналистка News.am Аида Ованнисян, адвокат Гриша Баласнян, защищавший в отделении интересы Г.Галстяна, и адвокат Хельсинкского комитета Армении Роберт Ревазян.
Напомним, что около 05:30 утра полиция с помощью водометов разогнала проходивший на проспекте Баграмяна сидячий пикет, который начался накануне в 8 часов вечера. Полицейские применили непропорциональную физическую силу как в отношении активистов, так и в отношении журналистов.