Վանաձորի քաղաքապետը հանդիպել է ակցիայի մասնակիցներին
«Ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման ակցիա Վանաձորում» նախաձեռնության մասնակիցներին այսօր հանդիպեց Վանաձորի քաղաքապետ Սամվել Դարբինյանը: Համայնքի ղեկավարը մասնակիցներին առաջարկել է ավարտել ցույցը: Ցուցարարները պատասխանել են, որ իրենք չեն դադարեցնի բողոքի ակցիան։
«Մեր ցույցերը շարունակվելու են: Մենք աջակցելու ենք Երեւանի, Գյումրու եւ մյուս տեղերի ցուցարարներին։ Էստեղ հարցը 6,93 դրամը չի, ընդհանրապես սա փոքր հետեւանք է, այն անբողջ անպատասխանատվության ու անպատժելիության, որ մեր երկրում կա»,- ասում է Վարդինե Գրիգորյանը։
«Մեր փողոց դուրս գալու իմաստը էնա, որ մինչեւ հետազոտություն չանեն, մինչեւ քննության չառնեն, էն մարդկանց նկատմամբ հրապարակում տեղի ունեցած բռնությունը չդատապարտվի, մինչեւ պատասխանատվության չենթարկվեն, մենք տուն չենք գնալու: Որովհետեւ էս ժողովուրդը էսքան տարիների ընթացքում էնքան անարդարություններ է տեսել, հիմա արդեն արդարություն ա ուզում»,-ասում է ակցիայի մասնակից Արտաշես Սերգոյանը:

Мэр Ванадзора встретился с участниками акции протеста
Сегодня с участниками гражданской инициативы “Акция против подорожания электроэнергии в Ванадзоре” встретился мэр Ванадзора Самвел Дарбинян. Руководитель общины предложил активистам завершить сидячий пикет. Однако участники инициативы заявили, что не собираются прекращать акцию протеста.
“Наши акция будет продолжаться. Мы поддерживаем демонстрантов в Ереване, Гюмри и других городах. В данном случае вопрос не в 6,93 драмах, а в атмосфере безответственности и безнаказанности, которая существует в нашей стране”,- подчеркнула Вардине Григорян.
“Своим участием в акции мы требуем, чтобы было проведено расследование, чтобы лица, виновные в применении насилия к участникам акции в Ереване, были привлечены к ответственности. Пока все эти шаги не будут осуществлены, мы не разойдемся по домам. За все эти годы народ видел миного несправедливости и сейчас требует справедливости”,- сказал участник акции Арташес Сергоян.