ՀէՑ-ի ներդրումային ծրագիրը հաստատվեց
ՀՀ  հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2015 թվականի հուլիսի 8-ին կայացած նիստում քննարկվել է  «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր»  փակ բաժնետիրական ընկերության 2015 թվականի ներդրումային ծրագրին համաձայնություն տալու մասին» հարցը: Այս մասին տեղեկացնում է հանձնաժողովը:
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը, քննարկելով վերը նշված հարցը, համաձայնություն է տվել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր»  փակ բաժնետիրական ընկերության 2015 թվականի ներդրումային ծրագրին, որը կազմում է 8 587,80 մլն դրամ` առանց ավելացված արժեքի հարկի:
«2015 թվականի ներդրումային ծրագիրը հիմնականում ուղղվելու է հոսանքազրկումների միջին տևողության և հաճախականության ցուցանիշների պահպանմանը, անվտանգության ապահովմանը, մաշված սարքավորումների փոխարինմանը, թույլատրելի սահմաններից էլեկտրաէներգիայի լարման շեղման դեպքերի կրճատմանը, նոր սպառողների միացմանը, առևտրային հաշվառման համակարգի բարելավմանը, ինչպես նաև`  այլ աշխատանքների իրականացմանը»,- հայտնում է հանձնաժողովը:

Утверждена инвестиционная программа “ЭСА”
Комиссия по регулированию общественных услуг на заседании 8 июля 2015 г. в числе прочих обсудила вопрос инвестиционной программы ЗАО “Электросети Армении” на 2015 г.
КРОУ дала согласие на осуществление инвестиционной программы “ЭСА”, стоимость которой составляет 8 587,80 млн драмов без НДС.
“Инвестиционная программа 2015 г. будет направлена в основном на сохранение средней продолжительности обесточиваний и показателей частоты, обеспечение безопасности, замену устаревшего оборудования, сокращению случаев отклонения напряжения электроэнергии от допустимых норм, подключение новых потребителей, улучшение системы коммерческого учета, выполнение прочих работы”,- сообщает КРОУ.