Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը
Հուլիսի 15-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը՝ հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Գրիգորյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը կարևորեց համահայկական խնդիրների բարձրաձայնման և լուծման ուղղությամբ ԱՀՀ տասնամյակների բեղմնավոր գործունեությունը, ինչպես նաև՝ արտգործնախարարության հետ շարունակական համագործակցությունը։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Վան Գրիգորյանը ներկայացրեց ԱՀՀ առաջիկա ծրագրերը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ արվեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի շրջանակներում ԱՄՆ-ում անցկացվող միջոցառումներին։

On July 15 Foreign Minister of Armenia, Edward Nalbandian received the delegation of Armenian Assembly of America (AAA) headed by Van Krikorian, the Co-Chairman of the Board of Trustees.
Welcoming the guests, Minister Nalbandian highlighted the productive activities of the AAA towards raising and solving Pan-Armenian issues, as well as continuous cooperation with the Foreign Ministry.
Expressing gratitude for the reception, Van Krikorian presented the upcoming projects of the AAA.
During the meeting events being held in the USA in the frames of the Armenian Genocide Centennial were touched upon.