Այս պահին Մարտունու և Ասկերանի շփման գծում ինտենսիվ փոխհրաձգություն է
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կրկին անհանգիստ է: Այսօր ժամը 14:00-ից սկսած առաջնային գծի արևելյան (Մարտունու և Ասկերանի) ուղղությամբ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից կրակի տակ է առել հայկական դիրքերը: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Այս պահի դրությամբ կողմերի միջև ինտենսիվ փոխհրաձգությունը շարունակվում է: Շփման գծի ողջ երկարությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և իրավիճակը պահում աչալուրջ վերահսկողության տակ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ առաջնային գծում ստեղծված լարվածության ողջ պատասխանատվությունը կրում է ադրբեջանական կողմը

На линии соприкосновения в Мартуни и Аскеране идет интенсивная перестрелка
На линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана вновь неспокойно. Сегодня около 14 часов на Мартунинском и Аскеранском направлениях противник обстрелял армянские позиции из стрелкового оружия различного калибра, а также 60-мм минометов и гранатометов РПГ-7. Подразделения ВС НКР прибегли к ответным действиям. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В эти минуты между сторонами продолжается интенсивная перестрелка. Вдоль всей линии соприкосновения карабахские ВС уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу и держат ситуацию под контролем.
Вся ответственность за создавшуюся напряженность несет азербайджанская сторона, говорится в сообщении МО НКР.