Էդվարդ Նալբանդյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Միացյալ Թագավորություն
Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի և համագործակցության հարցերով պետքարտուղար Ֆիլիպ Համոնդի հրավերով սեպտեմբերի 9-10-ը նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը պաշտոնական այց կկատարի Լոնդոն։
ԱԳՆ լրատվական ծառայության հաղորդմամբ՝ Միացյալ Թագավորության մայրաքաղաքում Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպումներ կունենա իր բրիտանացի գործընկերոջ՝ Ֆիլիպ Համոնդի, Եվրոպայի հարցերով նախարար Դևիդ Լիդինգթոնի, մշակույթի, մեդիայի ու սպորտի պետքարտուղար Ջոն Ուիթինգդեյլի հետ։
Այցելության շրջանակներում նախատեսված է Հայաստանի արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ Էդվարդ Նալբանդյանի ելույթը Միջազգային հարաբերությունների թագավորական ինստիտուտում (Chatham House)։

Armenian FM Departs for London; Will Speak at Chatham House
Armenian Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian leaves for London today on a two day visit at the invitation of Great Britain’s Secretary of State for Foreign and Commonwealth Affairs Philip Hammond.
Nalbandian is also scheduled to meet with David Lidington, Minister of State at the Foreign Office, serving as Minister for Europe and Secretary of State for Culture, Media and Sport John Whittingdale.
Minister Nalbandyan will also give a talk on Armenia’s foreign policy at the independent policy institute Chatham House.