Արցախի գինու երկրորդ փառատոնը կկայանա 2015 թվականի հոկտեմբերի 17-ին
Արցախի գինու փառատոնը այս տարի կկայանա հոկտեմբերի 17-ին, ԼՂՀ Հադրութի շրջանի Տող գյուղում` Տողի Մելիքական ապարանքում: Փառատոնի կազմակերպիչները հավաստիացնում են, որ այս անգամ ևս փառատոնը կկազմակերպվի ժամանցի, ուրախության ու հանգստի ոգով: Փառատոնի հյուրերին սպասում է Արցախյան գինու և բերքի ցուցահանդես-վաճառք, հարուստ համերգային ծրագիր, ավանդական խաղեր, ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդես:
Գինու տոնավաճառին ներկայացված են լինելու գինեգործությամբ հայտնի ԼՂՀ բոլոր շրջանները, ինչպես նաև գինեգործներ Հայաստանի Հանրապետությունից: Տոնավաճառի ժամանակ կազմակերպվելու է գինու նախուտեստ և ասնագետ սոմելիեի վարպետության դաս:
Արցախի գինու երկրորդ փառատոնը կազմակերպվում է ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարարության կողմից` մասնավոր ընկերությունների հետ համագործակցությամբ:

В Арцахе пройдет фестиваль вина
В этом году фестиваль вина в Арцахе пройдет 17 октября в селе Тох Гадрутского района. Организаторы уверяют, что на этот раз также на фестивале будет царить дух развлечений, веселья и отдыха. Гостей ждут выставка-продажа арцахского вина и собранного урожая, интересная концертная программа, традиционные игры, выставка изделий ручной работы.
В фестивале вина примут участие все районы Карабаха, а также виноделы из Армении. Будет организована дегустация вина и мастер-класс профессиональных сомелье.
Второй фестиваль вина в Арцахе организует Министерство экономики НКР в сотрудничестве с частными компаниями.