Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հանդիպել է Արամ Ա կաթողիկոսին
Ինչպես հայտնում է «Ժառանգություն» կուսակցությունը, Հայաստանի առաջին արտգործնախարար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ավարտեց քառօրյա իր այցը Լիբանան՝ Մեծն Տան Կիլիկիո նստավայրում առանձին ընդունելություն ունենալով Նորին Սուրբ Օծություն Տեր-Տեր Արամ Ա կաթողիկոսի հետ:
«Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ, Ռազմավարական եւ ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնի (ՌԱՀՀԿ) հիմնադիր Րաֆֆի Կ. Հովհաննիսյանը եւ վեհափառը քննարկեցին Հայրենիքի ու հայ ազգի առջեւ ծառացած արդի մարտահրավերներին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ժամանել էր Լիբանան՝ մասնակցելու Մուսա լեռան հերոսական ինքնապաշտպանության 100-ամյակի եւ թուրքական ջարդերից մազապուրծ փրկված մուսալեռցիների ու նրանց շառավիղների կողմից հիմնված Այնջար քաղաքի 75-ամյակի տոնակատարություններին:
Նա հնարավորություն ունեցավ այնտեղ հանդիպելու համայնքի ղեկավարներին ու հպարտ շնորհավորանքի իր ուղերձը հղելու աշխարհի բոլոր ծագերից հավաքված ուխտավորներին:

Beirut―Armenia's first minister of foreign affairs concluded his four-day visit to Lebanon with a private reception at the residence of His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia.
Raffi K. Hovannisian, who currently serves as Heritage Party chairman and ACNIS founding director, and Vehapar discussed a broad range of contemporary challenges facing the Homeland and the Armenian nation.
Hovannisian had arrived in Lebanon to take part in the celebration of the 100th anniversary of the heroic self-defense at Musa Dagh and the 75th birthday of the founding of the town of Ainjar by the survivors and descendants from Mount Musa. He had the opportunity there to meet with community leaders and to address words of proud felicitation to the pilgrims gathered from around the world.