Ստորագրահավաք՝ ի աջակցություն Զարուհի Փոստանջյանի
Հիմնադիր խորհրդարանը տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ նշվում է, որ ՀԽ-ն «նախաձեռնել է ստորագրահավաք, որի մասնակիցը հաստատում է, որ ամբողջությամբ համակարծիք է Զարուհի Փոստանջյանի՝ 2015 թ. սեպտեմբերի 18-ին Ազգային ժողովում հրապարակած ելույթում նշված բոլոր մտքերին և միանում է այդ ելույթում հնչած նրա բոլոր կոչերին:
Այդ մտքերի և կոչերի համար ՀՀ կառավարությանն առընթեր ԱԱԾ-ն սպառնացել է պատասխանատվության կանչել Զարուհի Փոստանջյանին: Ստորագրահավաքի նպատակն է ցույց տալ, որ ժողովուրդն է երկրի տերը, իսկ հայաստանյան հանցավոր վարչախումբը և նրա ԱԱԾ-ն հեռացվելու են կառավարման լծակներից և ժողովրդի ու օրենքի դեմ գործած նրանց ներկայացուցիչները պատասխանատվության են ենթարկվելու»:

Сбор подписей в поддержку Заруи Постанджян
Учредительный парламент распространил сообщение, в котором говорится, что “УП инициировал сбор подписей под петицией в поддержку депутата парламентской фракции “Наследие” Заруи Постанджян”. Участники этой акции подтверждают свое согласие со всеми мыслями, высказанными в выступлении Заруи Постанджян в Национальном Собрании РА 18 сентября 2015 г., и присоединяются ко всем ее призывам.
“В связи с озвученными Заруи Постанджян мыслями и призывами Служба национальной безопасности при правительстве РА пригрозила привлечь ее к ответственности. Цель сбора подписей под петицией показать, что хозяином страны является народ и что преступный режим Армении и его СНБ будут лишены рычагов управления, а действующие против народа и закона их представители – привлечены к ответственности”,- говорится в сообщении УП.