Կսպասեն Սահմանադրական դատարանի որոշմանը
Այսօր Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում պետք է տեղի ունենար Հայկ Բաբուխանյանի պատվի, արժանապատվության և գործարար համբավի պաշտպանության հայցով դատական նիստն ընդդեմ report.am կայքի («Խմբագիր» ՍՊԸ-ի), Էդիկ Անդրեասյանի և Աբել Միքայելյանի:
Սակայն պատասխանողի ներկայացուցիչ Լուսինե Բակումյանը միջնորդություն ներկայացրեց դատարանին, որպեսզի գործը կասեցվի, քանի որ ՀՀ սահմանադրական դատարանում նոյեմբերի 15-ին պետք է քննվի Քաղաքացիական օրենսգրքի 1087.1 հոդվածի համապատասխանությունը ՀՀ սահմանադրությանը: Դատավորը հետաձգեց դատական նիստը: Հերթական նիստի օրվա մասին կողմերին գրավոր կծանուցվի:

Будут ждать решения Конституционного суда
Сегодня в суде общей юрисдикции ереванских админстративных районов Кентрон и Норк-Мараш должно было состояться судебное заседание по иску о защите чести, достоинстве и деловой репутации Айка Бабуханяна против сайта report.am (ООО “Хмбагир”), Эдика Андреасяна и Абеля Микаеляна.
Однако представитель ответчика Лусине Бакумян представила суду ходатайство о приостановлении рассмотрения иска, так как с 15 ноября в Конституционном суде должен рассматриваться вопрос соответствия Конституции РА ст.1087.1 Гражданского кодекса. Судья отложил заседание. О дате очередного заседании стороны будут извещены.