Սերոբ Տեր-Պողոսյանի կինը վրդովված է
Քիչ առաջ «Հետքի» խմբագրություն էր զանգել Ախթալայի լեռնահարստացման կոմբինատի լրատվության պատասխանատու Լեւոն Հովհաննիսյանը՝ փոխանցելու Սերոբ Տեր-Պողոսյանի կնոջ՝ Մադլեն Թաշչյանի խոսքերը:
Կոմբինատի ներկայիս գլխավոր տնօրեն Մադլեն Թաշչյանը վստահեցնում է, որ ինքը գործարար Սիլվա Համբարձումյանին նույնիսկ դեմքով չի ճանաչում, նրա հետ անգամ հեռախոսով երբեք չի խոսել, հետեւաբար իրականությանը չեն համապատասխանում վերջինիս երեկվա հայտարարությունները:
Հիշեցնենք, որ երեկվա ասուլիսում Սիլվա Համբարձումյանը նշել էր, թե հանդիպել է Սերոբ Տեր-Պողոսյանի հետ. «Նրա կինը շատ բան ունի ասելու, 99 թվականի մասին պատմելու: Նա պահել է դա, որ ամուսնուն շուտ բաց թողնեն: Ինքն ասաց՝ եթե չթողնեն, ես ինքս լրագրողներին կասեմ»:

Жена Сероба Тер-Погосяна возмущена
Сегодня в редакцию “Hetq”-а позвонил руководитель пресс-службы Ахталинского горно-обогатительного комбината Левон Ованнисян, который передал слова жены Сероба Тер-Погосяна Мадлен Ташчян.
Нынешний генеральный директор комбината Мадлен Ташчян заверяет, что не знает в лицо предпринимательницу Сильву Амбарцумян, более того, ни разу не разговаривала с ней по телефону, следовательно вчерашние заявления Амбарцумян не соответствуют действительности.
Напомним, что вчера на пресс-конференции Сильва Амбарцумян заявила, что встречалась с Серобом Тер-Погосяном: “Его жена многое может рассказать о том, что происходило в 99-ом. Она не раскрывала эту информацию, чтобы мужа выпустили как можно раньше. В противном случае она все расскажет журналистам”.