Գինու 2-րդ փառատոնն Արցախում
Արցախի Հադրութի շրջանի Տող գյուղում Մելիք Եգանի ապարանքի բակում գինու բուրմունքին միախառնվել էին ավանդական ժինգալով հացի, կորկոտի ու խորովածի բույրերը։ Գինու երկրորդ փառատոնին ավելի քան 20 գինի արտադրողներ ներկայացրել են իրենց արտադրանքը։
ԼՂՀ զբոսաշրջության վարչության պետ Սերգեյ Շահվերդյանի խոսքով՝ փառատոնը երկու հիմնական նպատակ ունի` ստեղծել բարենպաստ պայմաններ տեղացի գինի արտադրողների արտադրանքն իրացնելու համար և ձևավորել նոր զբոսաշրջային արտադրանք։
Այս տարի, բացի գինու վաճառքից, գյուղացիները վաճառքի էին հանել նաև գյուղմթերքներ՝ Հադրութի շրջանի հայտնի թթուների տարբեր տեսակներ, թոնրի հաց, մրգային չրեր և այլն։

В Арцахе прошел второй фестиваль вина
На территории бывшего меликского (княжеского) поместья в селе Тох Гадрутского района Арцаха аромат вина смешался с ароматами традиционного хлеба с жингалом, пшена и шашлыка. На втором фестивале вина свою продукцию представили свыше 20 производителей.
По словам начальника управления туризма НКР Сергея Шахвердяна, фестиваль преследует две основные цели: создать благоприятные условия для реализации продукции виноделов и сформировать новую туристическую продукцию.
Помимо вина в этом году крестьяне представили для продажи также соленья, хлеб из тандыра, сухофрукты и другую продукцию.