Երևանի թիվ 62 ավագ դպրոցն անվանակոչվել է Թաթուլ Կրպեյանի անունով
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշմամբ ՀՀ ԿԳՆ Երևանի թիվ 62 ավագ դպրոցն անվանակոչվել է Ազգային հերոս, արցախյան ազատամարտի՝ Գետաշենի ինքնապաշտպանական մարտերի հրամանատար Թաթուլ Կրպեյանի անունով՝ ի հիշատակ հերոսի 50-ամյակի:
Ինչպես հայտնում է Կրթության և գիտության նախարարությունը, անվանակոչմանը նվիրված միջոցառմանը ներկա է եղել նաև Թաթուլ Կրպեյանի եղբայրը` Սերգեյ Կրպեյանը: «Մենք ընտանիքում 5 եղբայր ենք եղել, Թաթուլը մեզանից ամենափոքրն էր, բայց և ամենանվիրյալը, ամենաուժեղը և ամենահզորը: Իմ մաղթանքը մեկն է՝ եղեք Թաթուլի պես նվիրյալ և կարողացեք տեր կանգնել մեր հողերին, մեր հաղթանակներին, և մեր հայրենիքին»,- ասել է Ս.Կրպեյանը:

Ереванская 62-я старшая школа названа именем Татула Крпеяна
Решением правительства Республики Армении ереванская 62-я старшая школа названа именем Национального героя, ополченца Арцхаской войны, командира в боях за самооборону Геташена Татула Крпеяна. Решение принято в связи тем, что в эти дни герою исполнилось бы 50 лет.
Согласно сообщению МОН, на торжественном мероприятии по случаю присвоения школе имени Татула Крпеяна присутствовал его брат Сергей Крпеян. “В нашей семье было пятеро братьев. Татул был самым младшим из нас, но и самым сильным. А пожелание у меня одно: будьте такими же верными своему делу, как Татул, и защитите наши земли, наши победы и нашу родину”,- сказал С.Крпеян.