Մոսկվայում կայացել է ԱՊՀ երկրների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի նստաշրջանը
Հոկտեմբերի 27-29-ը Մոսկվայում կայացել է ԱՊՀ երկրների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նստաշրջանը:
Քննարկվել են միջազգային ահաբեկչության և ծայրահեղականության, միջազգային կազմակերպված հանցավորության, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության, «փողերի լվացման» և այլ հանցագործությունների դեմ պայքարի հետ կապված հարցեր:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը հայտնում է, որ նստաշրջանի աշխատանքներին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության պատվիրակությունը մասնակցել է ԱԱԾ տնօրեն՝ գեներալ-գնդապետ Գ. Հակոբյանի գլխավորությամբ:

В Москве состоялось заседание Совета руководителей органов безопасности и специальных служб государств-участников СНГ
27-29 октября в Москве состоялось очередное заседание Совета руководителей органов безопасности и специальных служб государств-участников СНГ. В ходе заседания были обсуждены вопросы борьбы с международным терроризмом и экстремизмом, организованной преступностью, незаконным оборотом наркотических веществ, «отмыванием денег» и другими видами преступлений.
В работе заседания приняла участие делегация Службы национальной безопасности РА во главе с директором СНБ генерал-полковником Акопяном Г.Г..