Տուլայի վթարից տուժածների առողջական վիճակը կայունացել է
Տուլայի շրջանային կլինիկական հիվանդանոցում այս պահի դրությամբ բուժումը շարունակում է Ուզլովսկի քաղաքի մոտ տեղի ունեցած Մոսկվա-Երևան երթուղու ուղևորատար ավտոբուսի վթարից տուժած հինգ քաղաքացի, որոնցից երեքը` վերակենդանացման բաժանմունքում: Նրանց առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են կայուն ծանր: Մյուս հիվանդների առողջական վիճակը կայունացել է, առկա է դրական տեղաշարժ: Տուժածներից մեկն ունի կոնքի ոսկրերի և անրակի կոտրվածքներ: Նրան այսօր կվիրահատեն: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ-ն:
Շրջանային կլինիկական հիվանդանոցում բուժում ստացած մյուս տուժածներն առողջացումով դուրս են գրվել:
Հիշեցնենք, որ վթարից տուժած մի քաղաքացի հարազատների ցանկությամբ բուժումը շարունակում է Բուրդենկոյի անվան զինվորական կլինիկական հոսպիտալում: Եվս երկու հիվանդ նեղ մասնագիտական բժշկական օգնություն ստանալու նպատակով տեղափոխվել են Մոսկվայի Սկլիֆոսովսկու անվան շտապօգնության քաղաքային գիտահետազոտական ինստիտուտ:
Այսօրվա տվյալներով` ՀՀ ԱՆ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում բուժում է ստանում վթարից տուժած 2 քաղաքացի:

Состояние пострадавших в автобусной аварии под Тулой стабилизировалось
На данный момент в районной клинической больнице Тулы продолжают получать лечение пять граждан, пострадавших в результате произошедшей недалеко от города Узловск аварии пассажирского автобуса Москва-Ереван. Трое из них все еще находятся в реанимационном отделении. Состояние этих больных врачи оценивают как стабильно тяжелое. Состояние других пострадавших стабилизировалось, у них наблюдается положительная динамика. Одного из пассажиров автобуса, который получил переломы бедренных костей и ключицы, сегодня прооперируют.
Напомни м, что по желанию родственников одного из пострадавших его лечение будет продолжено в военном клиническом госпитале имени Бурденко. Еще двое больных с целью получения узкоспециализированной медицинской помощи переведены в Московский НИИ скорой помощи им. Склифосовского.
По последним данным двое пострадавших в аварии граждан получают лечение в ереванском медцентре “Сурб Григор Лусаворич”. Об этом сообщает Минздрав РА.