Նալբանդյանն ընդունեց Սերբիայի պաշտպանության նախարարին
Նոյեմբերի 25-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Սերբիայի պաշտպանության նախարար Բրատիսլավ Գաշիչին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանն անդրադարձավ Հայաստանի և Սերբիայի միջև վերջին տարիներին դինամիկ զարգացող հարաբերություններին՝ ընդգծելով համագործակցության առավել զարգացման նպատակով հավելյալ քայլերի անհրաժեշտությունը։ Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը կարևորեց Հայաստանի և Սերբիայի պաշտպանության նախարարությունների միջև ձևավորվող փոխգործակցությունը։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ նախարար Գաշիչը հավաստեց, որ Սերբիան Հայաստանը դիտարկում է որպես բարեկամ պետություն և հետաքրքրված է ՀՀ հետ հարաբերությունների հետագա զարգացմամբ և ընդլայնմամբ: Նա երախտագիտություն հայտնեց Կոսովոյի հիմնախնդրի կապակցությամբ Հայաստանի սկզբունքային դիրքորոշման համար, որը վերջերս արտացոլվեց նաև ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում Կոսովոյի անդամակցության հարցով քվեարկությամբ։
Էդվարդ Նալբանդյանը հյուրին ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնահարցի բացառապես խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը:

Министр иностранных дел Армении принял министра обороны Сербии
25-го ноября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял министра обороны Сербии Братислава Гашича.
Приветствуя гостя, министр Налбандян коснулся динамично развивающихся в последние годы отношений между Арменией и Сербией, подчеркнув необходимость дополнительных шагов для еще большего их развития. В этом контексте Эдвард Налбандян отметил важность формирующегося взаимодействия между министерствами обороны Армении и Сербии.
Выразив благодарность за прием, министр Гашич заверил, что Сербия рассматривает Армению в качестве дружественной страны и заинтересована в дальнейшем развитии и расширении отношений. Он выразил признательность за принципиальную позицию Армении касательно косовской проблемы, что недавно также нашло отражение в голосовании относительно членства Косово в ЮНЕСКО.
Эдвард Налбандян представил гостю усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по исключительно мирногому урегулированию карабахской проблемы.