Քարոզչության համար ամենաշատ միջոցները ծախսել է ՀՀԿ-ն
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզչության հիմնադրամներ կատարած մուծումների և դրանց օգտագործման վերաբերյալ հայտարարագիրը:
Համաձայն հրապարակած տեղեկատվության` սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզչության հիմնադրամներ կատարել է մոտ 95 միլիոն դրամ մուտք, որից փաստացի ծախսը կազմել է մոտ 54 միլիոն դրամ, իսկ չօգտագործված կամ չծախսված միջոցները` մոտ 41 միլիոն դրամ:
Սահմանդրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզչությանը մասնակցել է 7 կուսակցություն և 5 հասարակական կազմակերպություն:
Քարոզչության վրա ամենաշատ ծախսերը կատարել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը` մոտ 47 միլիոն դրամ, որը կազմում է բոլոր հիմնադրամների ընդհանուր փաստացի ծախսի 80 տոկոսից ավելին:
Հայ ազգային կոնգրեսը քարոզչության համար կատարված մոտ 2 միլիոն դրամ մուտքից ծախսել է ընդամենը 235 հազար դրամը:
Հասարակական կազմակերպություններից ամենից շատ միջոցներ ծախսել է «Վիրահայերի միասնություն» հասարակական կազմակերպությունը:

Больше всего средств на агитацию потратила РПА
Центральная избирательная комиссия РА опубликовала декларацию о денежных поступлениях в агитационные фонды референдума по конституционным изменениям и расходовании этих средств.
Согласно представленным данным, в агитационные фонды поступило окоо 95 млн драмов, из которых фактические расходы составили около 54 млн, а неиспользованные средства – около 41 млн драмов.
В агитации по конституционным изменениям участвовали 7 партий и 5 общественных организаций.
Больше всего денежных средств на агитацию потратила Республиканская парти я Армении – около 47 млн драмов, что составляет более 80% от фактических расходов всех фондов.
В фонд Армянского национального конгресса поступило около 2 млн драмов, из которых было потрачено всего 235 тысяч драмов.
Из общественных организаций больше всего средств потратила общественная организация “Объединение грузинских армян”.