Դիտորդ. «Մարդկանց բերում են այստեղ խմբերով, ուղղորդում «Այո» քվեարկել»»
10/20 ընտրատեղամասում 17:30-ի դրությամբ քվեարկել է 800-900 հոգի: Զրույցի ընթացքում դիտորդ Աշոտ Խաչատրյանը նշեց, որ այնտեղ իրավիճակը բավական լարված է.
«Առավոտվանից այստեղ եմ, այստեղ պաշտոնապես գրանցված են Կոտայքի մարզից և Սյունիքից 180 հոգի, նրանց բերում են այստեղ խմբերով, ուղղորդում «Այո» քվեարկել»:
Հետագայում գրանցվեց նաև դեպք, երբ Հանրապետական կուակցության վստահված անձը հարվածեց ilur կայքի լրագրողին, կոտրեց նրա ֆոտոխցիկը ու ոստիկանությունում բացվեց քրեական գործ: Զարուհի Փոստանջյանն այստեղ եկավ և նույն վստահված անձի հետ բախում եղավ: Խախտումները շատ են, դուրսը կուտակումներ են, մեքենաներ, կաշառք: Այս տարածքը, իհարկե, առանձնահատուկ է, այդպես էլ պետք է լիներ երևի, Հայաստանի ամենավատ ընտրատարածքն է` այստեղ է գրանցված Սերժ Սարգսյանի եղբայրը, նա էլ այսօր եկել էր»:

Наблюдатель: “Людей доставляют группами и дают указание голосовать “Да”
По положению на 17:30 на избирательном участке 10/20 проголосовали около 900 человек. В ходе беседы наблюдатель Ашот Хачатрян отметил, что ситуация довольно напряженная. “На этом избирательном участке официально зарегистрированы 180 человек из Котайкской области и Сюника. Их доставляют группами и дают указание голосовать “Да”,- рассказал Хачатрян.
В дальнейшем был зарегистрирован еще один случай: представитель Республиканской партии, являющийся доверенным лицом, ударил журналиста сайта ilur, разбил его фотокамеру, после чего в полиции было возбуждено уголовное дело.
На место происшествия прибыла Заруи Постанджян, с которой также у доверенного лица произошел конфликт. Нарушений много, на улице большие скопления людей и машин, раздают взятки. Этот участок особенный. Это самый плохой избирательный участок в Армении. Здесь зарегистрирован брат Сержа Саргсяна, который сегодня тоже пришел”.