Բարոնուհի Քեթրին Էշթոնը գալիս է քննարկելու նաեւ գալիք ընտրությունների հարցը
Եվրոպական միության Արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով գերագույն ներկայացուցիչ, բարոնուհի Քեթրին Էշթոնը տարածաշրջանային այցով Հարավային Կովկասում կլինի նոյեմբերի 15-17-ը, իսկ Հայաստան կայցելի նոյեմբերի 16-17:
Տիկին Էշթոնը հանդիպումներ կունենա  Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ինչպես նաև քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում գերագույն ներկայացուցիչը կքննարկի գալիք ընտրությունները, Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունները, ներքաղաքական իրադրությունը, տարածաշրջանային հարցեր, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը և հայ-թուրքական հարաբերությունները:

High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Catherine Ashton To Visit Armenia November 16-17
High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Baroness Catherine Ashton will pay a regional visit to the South Caucasus on 15-17 November, and will be in Armenia on16-17 November.
She is going to meet the President of the Republic, Serzh Sargsyan, Prime Minister Tigran Sargsyan, and Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian, as well as representatives of civil society.
During her meetings, HR Ashton is going to discuss the upcoming elections, EU-Armenia relations, the internal political situation and regional issues, Nagorno Karabakh conflict and Turkish-Armenian relations.