Քասախի 26/27 տեղամասում «այո» է ասել 377 հոգի, «ոչ»՝ 281
Կոտայքի Քասախ գյուղի 26/27 ընտրատեղամասում սահմանադրական փոփոխություններին «այո» է ասել 377 հոգի, «ոչ»՝ 281 ընտրող:
Հիշեցնենք, որ 26/27-ը Քասախ համայնքի 3 տեղամասերից ամենամեծն է, որտեղ ընտրելու իրավունք ուներ 1628 քաղաքացի և որի հասցեներից մեկում գրանցված էր 178 ընտրող: Անվավեր ճանաչված 34 քվեաթերթիկներից 22-ը «ոչ»-ի օգտին էին, սակայն սխալ քվեարկված: Օրինակ՝ շատ քվեաթերթիկների վրա ուղղակի գրված էր «ոչ»։ Մի դեպքում ծրարի վրա գրված էր «այո», ներսում՝ «ոչ»: Հատկանշական է, որ «ոչ»-ի թերթիկների մի զգալի մաս ծալված էր մի քանի անգամ:

На избирательном участке 26/27 в Касахе "да" конституционной реформе сказали 377 человек, "нет" - 281
На избирательном участке 26/27 в селе Касах за конституционные изменения проголосовали 377 человек, против - 281. Напомним, что в Касахе это самый крупный избирательный участок, где право право голоса имеют 1628 граждан, а по адресу одной из квартир прописано 178 избирателей. Из признанных недействительными 34 бюллетеней 22 были в пользу "нет". На многих бюллетнях было написано слово "нет". Примечательно, что значительная часть бюллетеней, заполненных противниками конституционных изменений, была сложена несколько раз.