Վարդանաշեն. «Ոչ»՝ 136, «Այո»՝ 300
Արմավիրի մարզի Վարդանաշեն համայնքում քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունեցող 797 քաղաքացիներից քվեարկությանը մասնակցել է 444-ը: Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Մինասյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ 300-ը քվեարկել է «Այո»-ի օգտին, 136-ը՝ «Ոչ»-ի, անվավեր է եղել 7 քվեաթերթիկ, իսկ 1-ը՝ չսահմանված նմուշի:
Զարմանալի չէ, որ անվավեր քվեաթերթիկների թիվը քիչ է: Արմավիրի մարզում այսօր քվեարկողների մեծ մասը «կուրացել» էր և նրանց ուղեկցում էին քվեախուց այլ անձինք: Իսկ «Այո»-ների ապահովմամբ զբաղվում էր անձամբ համայնքապետ Արթուր Մանուկյանը, ով տեղամասից դուրս չէր գալիս և ակտիվ զբաղված էր մարդկանց քվեարկության տեղամաս բերելու կազմակերպչական հարցերով:

Варданашен: 136 "нет", 300 "да"
В общине Варданашен Армавирской области из 797 избирателей в голосовании приняли участие 444. Председатель избирательной комиссии Давид Минасян сообщил Hetq.am, что 300 граждан проголосовали "да", 136 - "нет". 7 бюллетеней признаны недействительными, 1 бюллетень оказался неустановленного образца.
Небольшое число недействительных бюллетеней не должно вызывать удивление, поскольку сегодня у большинства голосовавших в Армавирской области неожиданно ухудшилось зрение, и в кабинку для голосования их сопровождали посторонние лица. Обеспечением голосов в пользу конституционных изменений занимался лично глава общины Артур Манукян, который активно участвовал в организации доставки граждан на избирательный участок.