Նոր Հայաստան. «Սյունիքի մարզպետի խորհրդականի և Կապանի քաղաքապետի գլխավորությամբ մի խումբ անձինք այսօր պարբերաբար փորձել են խոչընդոտել հավաքը»
«Նոր Հայաստան» ճակատը տեղեկացնում է, որ Կապանում կազմակերպված հավաք-հանդիպման ժամանակ Սյունիքի մարզպետի խորհրդականի և Կապանի քաղաքապետի գլխավորությամբ մի խումբ անձինք այսօր պարբերաբար փորձել են խոչընդոտել հանդիպումը և սադրել նրա մասնակիցներին:
«Հանդիպմանը ներկա մի քանի տասնյակ ոստիկանները հանցավոր անգործություն են դրսևորել, թեպետ հանդիպման մասնակիցները բազմիցս դիմել են նրանց՝ հորդորելով օրենքով սահմանված կարգով ապահովել խաղաղ հավաքի անվտանգությունն ու ընթացքը»,- հայտնում է «Նոր Հայաստան»-ը:

"Новая Армения": "Группа лиц во главе с советником губернатора Сюника и мэром Капана время от времени пыталась помешать проведению сегодняшней встречи"
Фронт "Новая Армения" сообщает, что в ходе организованной сегодня в Капане встречи группа лиц во главе с советником губернатора Сюника и мэром Капана время от времени пыталась помешать проведению мероприятия и спровоцировать его участников.
"Присутствовавшие на месте проведения встречи несколько десятков полицейских проявляли преступное безразличие, хотя участники мероприятия неоднократно обращались к ним с призывом обеспечить в установленном законом порядке безопасность и ход мирного собрания",- сообщает "Новая Армения".