Կայացել է ՀԱՊԿ արտգործնախարարների խորհրդի նիստը
Այսօր ԱԳ նախարար, ՀԱՊԿ արտգործնախարարների խորհրդի նախագահ Էդվարդ Նալբանդյանի նախագահությամբ կայացել է կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի նիստը։
Նախարարներն անդրադարձան Հավաքական անվտանգության խորհրդի` 2015թ. սեպտեմբերյան նստաշրջանի որոշումների կատարման ընթացքին։ Նիստին հավանություն տրվեցին օրվա երկրորդ կեսին կայանալիք Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի օրակարգում ներառված մի շարք փաստաթղթերի նախագծերի։
ՀԱՊԿ երկրների արտգործնախարարները համաձայնություն տվեցին Հավաքական անվտանգության խորհրդի՝ միջազգային ահաբեկչությանը հակազդեցության վերաբերյալ հայտարարության նախագծին։
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան նիստի մասնակիցներին զեկուցեց կազմակերպության ընթացիկ գործունեության, համագործակցության շրջանակներում արձանագրված արդյունքների մասին։ Հանդիպման օրակարգում էին ՀԱՊԿ մշտական գործող մարմինների պաշտոնատար անձանց ռոտացիային առնչվող հարցեր։

On December 21, Foreign Minister of Armenia, Chairman of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Council of Foreign Ministers, chaired the Foreign Ministers’ meeting of the Organization.
The ministers reflected on the process of implementation of decisions made at the session of the Collective Security Council in September 2015. During the session, ministers agreed upon a range of draft documents on the agenda of Collective Security Council to proceed during the second half of the day.
Foreign Ministers of CSTO states adopted draft statement of the Collective Security Council on fight against international terrorism.
Nikolai Bordyuzha, CSTO Secretary-General briefed the participants of the session about the current activities of the Organization, results achieved through cooperation. Rotation issues of the high-ranking officials of the CSTO statutory bodies were on the agenda of the meeting.