ՀՀ եւ ՌԴ ԱԳՆ-ները քննարկել են սոցցանցերում տեղեկատվության տարածման հարցեր
Հայաստանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարությունների միջև 2014-2015թթ. խորհրդատվությունների ծրագրի համաձայն՝ դեկտեմբերի 23-ին Մոսկվայում կայացան արտաքին քաղաքականության տեղեկատվական ապահովման և տեղեկատվության բնագավառում խորհրդակցություններ երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների տեղեկատվական ստորաբաժանումների միջև։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Խորհրդակցություններին քննարկվեցին Հայաստանում ռուսաստանյան լրատվամիջոցների և Ռուսաստանում հայկական լրատվամիջոցների գործունեության հետ կապված հարցեր, անդրադարձ արվեց Եվրասիական տնտեսական միության և ՀԱՊԿ շրջանակներում տեղեկատվական աշխատանքի առանձնահատկություններին։
Հանդիպման մասնակիցները մտքեր փոխանակեցին սոցիալական ցանցերում տեղեկատվության տարածման և դրանց ընձեռած հնարավորությունների առավել արդյունավետ կիրառման շուրջ։
Երկուստեք կարևորվեց տեղեկատվական դաշտում աշխատանքի բնագավառում կրթական ծրագրերի իրականացումը և փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը։

Консультации между министерствами иностранных дел Армении и России на тему информационного обеспечения внешней политики
Согласно программе консультаций между министерствами иностранных дел Армении и России на 2014-2015гг., 23-го декабря в Москве состоялись консультации между информационными департаментами внешнеполитических ведомств двух стран в сфере информационного обеспечения внешней политики и информации.
В ходе консультаций стороны обсудили вопросы, касающиеся деятельности российских средств массовой информации в Армении и армянских средств массовой информации в России, коснулись особенностей информационной деятельности в рамках Евразийского экономического союза и ОДКБ.
Участники встречи обменялись мнениями вокруг распространения информации в социальных сетях и более эффективного применения предоставляемых ими возможностей.
Обоюдно была отмечена важность реализации образовательных программ в информационном поле и необходимость обмена опытом.