Արթուր Ալեքսանյան. «Ինձ համար մեծ պատիվ է երկրորդ անգամ անընդմեջ Հայաստանի լավագույն մարզիկ դառնալը»
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի կրկնակի և Եվրոպայի եռակի չեմպիոն, 2015 թվականի Հայաստանի լավագույն մարզիկ Արթուր Ալեքսանյանը մեծ հաջողություն է համարում երկրորդ անգամ անընդմեջ Հայաստանի լավագույն մարզիկ դառնալը:
«Ինձ համար մեծ պատիվ և հպարտություն է երկրորդ անգամ անընդմեջ դառնալ Հայաստանի լավագույն մարզիկ: Հայաստանը մարզական երկիր է և հարուստ սպորտային պատմություն ունի, իսկ լինել մեր երկրի լավագույն մարզիկը, դա մեծ հաջողություն է: Իմ հիմնական նպատակը՝ օլիմպիական խաղերի չեմպիոն դառնալն է»,- ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի հետ զրույցում ասաց ըմբիշը:
Մարզական լրագրողների հանրապետական ֆեդերացիայի հարցման արդյունքներով որոշվեցին 2015 թվականի մրցաշրջանի 10 լավագույն մարզիկները: Հարցմանը մասնակցել են մարզական թեմաներով գրող 34 լրագրող: Նրանք Հայաստանի թիվ մեկ մարզիկ են ճանաչել աշխարհի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանին:

Артур Алексанян: “Для меня большая честь второй раз подряд становиться лучшим спортсменом Армении”
Член сборной Армении по греко-римской борьбе, бронзовый призер Олимпийских игр, двукратный чемпиона мира и трехкратный чемпион Европы, лучший спортсмен Армении 2015 года Артур Алексанян считает большим успехом получение второй раз подряд титула “Лучший спортсмен Армении”.
“Для меня большая честь и гордость второй раз подряд становиться лучшим спортсменом Армении. Армения – спортивная страна с богатой спортивной историей, а быть лучшим спортсменом нашей страны – это большой успех. Моя основная цель – стать чемпионом Олимпийских игр”,- сказал отделу информации НОКА прославленный борец.
По результатам опроса Республиканской федерации спортивных журналистов определены 10 лучших спортсменов 2015 г. В опросе приняли участие 34 журналиста. Спортсменом номер один Армении они признали чемпиона мира, борца греко-римского стиля Артура Алексаняна.