Գյուղնախարարը Հնդկաստանում է՝ քննարկելու հայկական կոնյակը և գինին արտահանելու հնարավորությունները
Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանն այսօր Հնդկաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարար Ռադհա Մոհան Սինգհի հրավերով եռօրյա այցով մեկնել է Նյու-Դելի:
Գյուղատնտեսության նախարարությունը հայտնում է, որ պաշտոնական այցի շրջանակում նախատեսվում է ստորագրել համաձայնագիր երկու երկրների գյուղատնտեսության նախարարությունների միջև համագործակցության մասին:
Այցի հիմնական նպատակը, ըստ գերատեսչության, հայկական կոնյակը և գինին հնդկական շուկա արտահանելու հնարավորությունները քննարկելն է, ինչպես նաև Հնդկաստանից գյուղատնտեսական տեխնիկա ձեռք բերելու հարցը:
Գյուղատնտեսության նախարարը հանդիպումներ կունենա ոլորտի մի շարք կազմակերպությունների, այդ թվում` ոգելից խմիչքներ ներկրող խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ, կայցելի Հնդկաստանի գյուղատնտեսության հետազոտությունների ինստիտուտ:

Министр сельского хозяйства РА обсудит в Индии возможности экспорта армянского коньяка и вин
Министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян по приглашению своего индийского коллеги Радха Мохана Сингха сегодня отбыл с трехдневным визитом в Нью-Дели.
В рамках официального визита предусмотрено подписание соглашения о сотрудничестве между сельскохозяйственными ведомствами двух стран.
Основная цель визита – обсуждение возможностей экспорта армянского коньяка и вин на индийский рынок и приобетения в Индии сельхозтехники.
Серго Карапетян проведет встречи с представителями ряда организаций данной сферы, в том числе с руководителями крупных компаний по импорту алкогольных напитков, посетит Институт сельскохозяйственных исследований Индии.