Լոս Անջելեսում այսօր ձերբակալվել է հայազգի Կառլեն Շուբարալյանը
Լոս Անջելեսում ձերբակալված Կառլեն Շուբարալյանի դեմ հարուցվել է քրեական գործ` ընտանեկան բռնությանն առնչվող տասը հոդվածներով: Այս մասին տեղեկացնում է Լոս Անջելեսի դատախազությունը:
37-ամյա բիզնեսմեն Շուբարալյանը մեղադրվում է նախկին կնոջը հարստահարելու մեջ: Գործում ներառված դեպքերը սկսվում են 2014 թ.-ից և ավարտվում վերջին` 2016 թ. փետրվարի 8-ին տեղի ունեցած ենթադրյալ հանցագործությամբ, որը, ըստ պաշտոնական տեղեկատվության, ուղեկցվել է կողոպուտով և բռնաբարությամբ:
Քրեական գործում առկա է պնդում, որ մեղադրյալը մարմնական վնասվածքներ է հասցրել տուժողին` նախկին կնոջը: Շուբարալյանի դատաքննությունը նշանակված է փետրվարի 22-ին: Եթե գործը դատարանում ավարտվի նախաքննությամբ առաջադրված մեղադրանքներով, ապա մեղադրյալին սպառնում է առավելագույնը 25 տարի և ութ ամիս ազատազրկում պետական բանտում:
Շուբարալյանը ձերբակալվել է առանց գրավի դիմաց ազատվելու լիազորագրի: Նրա դեմ հարուցված նոր քրեական գործում նշվում է, որ նա նախկինում մեկ այլ քրեական գործի մեջ է եղել, որով նրան առաջադրվել է 9 մեղադրանք` ներառյալ խոշոր չափերի գողությունը:

В Лос-Анджелесе задержан армянин Карлен Шубаралян
В Лос-Анджелесе сегодня был задержан армянин Карлен Шубаралян, против которого возбуждено уголовное дело по десяти статьям о семейном насилии. Об этом сообщает прокуратура Лос-Анджелеса.
37-летний Шубаралян обвиняется в том, что ограбил свою бывшую жену. События, по которым возбуждено уголовное дело, начались в 2014 г. и завершились предполагаемым преступлением 8 февраля 2016 г., которое, согласно официальной информации, сопровождалось грабежом и изнасилованием.
В уголовном деле имеется утверждение о том, что обвиняемый нанес телесные повреждения своей бывшей жене. Судебное заседание по данному делу назначено на 22 февраля. Если в суде дело ограничится обвинениями, выдвинутыми в ходе предварительного следствия, то обвиняемому грозит лишение свободы на срок 25 лет и 8 месяцев.
В новом уголовном деле против Карлена Шубараляна отмечается, что в прошлом он проходил по другому уголовному делу, в рамках которого ему было выдвинуто 9 обвинений, в том числе совершение кражи в крупном размере.