Ազգային ժողովի արվեստասերը. 10 նկար՝ 90 մլն դրամ
Ազգային ժողովի ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը խորհրդարանում այս կամ այն հարցի քննարկման ժամանակ հաճախ է խոսում «հարուստների անունից»: Իհարկե, դրա հիմքերն ունի, քանի որ նա էլ մեծահարուստներից մեկն է:
Դժվար է հավատալ, որ Հայաստանում բոլոր պաշտոնյաները, այդ թվում՝ պատգամավորները, հայտարարագրում են իրենց ամբողջ ունեցվածքը, սակայն եղածն էլ բավական է ասելու, որ Գուրգեն Արսենյանը խորհրդարանի մեծահարուստ պատգամավորներից է:
Պատգամավորի վրա չի ազդում ոչ մի ճգնաժամ, իսկ եկամուտներն էական ցնցումների չեն ենթարկվում: Պատգամավորի եկամուտներն այնքան կայուն են, որ 2015թ. միայն 90 մլն դրամի 10 հատ նկար է գնել: Ընդ որում, նա խորհրդարանի միակ պատգամավորն է, ով նշված տարում թանկարժեք նկարներ է գնել:
2015թ-ին Գուրգեն Արսենյանի եկամուտները կազմել են 1 միլիարդ 831 մլն 448 հազար դրամ, որից միայն մոտ 6 մլն դրամն է նրա պատգամավորական աշխատավարձը: Մնացածը Գ. Արսենյանը ստացել է տարբեր շահաբաժիններից, վարձակալության դիմաց ստացված վճարներից ու տրված փոխառությունների դիմաց ստացված տոկոսներից: Համեմատության համար նշենք, որ 2014թ. պատգամավորի եկամուտը կազմել է 2 միլիարդ 335 մլն 464 հազար դրամ:
Ինչ վերանբերում է դրամական միջոցներին, ապա այստեղ էլ Գուրգեն Արսենյանը «ստվերում» չի մնացել: Օրինակ՝ 2015թ-ին նրա հաշվին եղել է 24 մլն 525 հազար դրամ, 1 մլն 351 հազար 751 դոլար և 23 հազար 276 եվրո:
Նշենք, որ Գուրգեն Արսենյանը մի շարք առևտրային ընկերություններում բաժնետեր է, այդտեղից էլ գոյանում է նրա որոշ շահաբաժինները:

Любитель живописи из Национального Собрания: 10 картин за 90 млн драмов
Депутат фракции “Процветающая Армения” Национального Собрания РА Гурген Арсенян при обсуждении в парламенте того или вопроса часто выступает от имени богачей. Основания для этого у него, разумеется, есть, поскольку Арсенян сам является одним из самых состоятельных людей страны.
Трудно поверить, что в Армении все чиновники, в том числе депутаты, декларируют весь свой капитал. Но даже то, что декларирует Гурген Арсенян, достаточно, чтобы считать его одним из самых богатых депутатов парламента. На него не действует ни один кризис, а его доходы не подвергаются существенным потрясениям.
Доходы Арсеняна настолько стабильны, что в 2015 г. он потратил на покупку картин 90 млн драмов. При этом Гурген Арсенян – единственный депутат парламента, который в указанном году приобрел дорогие полотна.
В 2015-ом доходы Гургена Арсеняна составили 1 млрд 831 млн 448 тыс. драмов, из которых около 6 млн драмов образовались за чет депутатской зарплаты, остальная сумма – за счет различных акций, платы за сданную в аренду недвижимости, процентов по предоставленным займам. Для сравнения отметим, что в 2014 г. депутат получил доход в размере 2 млрд 335 млн 464 тыс. драмов.
Доходы Гургена Арсеняна 2012-2015 гг. Что касается денежных средств, то и здесь Гурген Арсенян не остался в “тени”. Так, в 2015 г. на его счетах было 24 млн 525 тыс. дремав, 1 млн 351 тыс. 751 доллар и 23 тыс.276 евро.
Денежные средства Гургена Арсеняна 2012-2015 гг. Отметим, что Гурген Арсенян является акционером ряда коммерческих организаций, откуда также получает доход.