Հայաստանի և Արգենտինայի արտգործնախարարների հանդիպումը
Մարտի 31-ին ՀՀ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Վաշինգտոնում գտնվող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Արգենտինայի արտաքին գործերի և պաշտամունքի նախարար Սուսանա Մալկորային։
Հայաստանի և Արգենտինայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներն անդրադարձան երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի տարբեր հարցերի, այդ թվում՝ բարձրաստիճան փոխայցելությունների կազմակերպմանը, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանը, միջազգային կազմակերպություններում փոխգործակցության, միջխորհրդարանական շփումների սերտացմանը, տնտեսական համագործակցության խթանմանը, մտքեր փոխանակեցին փոխգործակցության առավել զարգացման ուղղությամբ համատեղ ջանքերի շուրջ։ Այս առումով նախարար Նալբանդյանը Սուսանա Մալկորային տեղեկացրեց նախորդ շաբաթ ՀՀ Նախագահի մոտ հայ-արգենտինական հարաբերությունների զարգացմանը նվիրված խորհրդակցության արդյունքում տրված հանձնարարականների և ձեռնարկվելիք քայլերի մասին։
Նախարարները գոհունակությամբ արձանագրեցին հայ-արգենտինական հարաբերությունների բարձր մակարդակը՝ շեշտելով դրանց ամրապնդման գործում Արգենտինայի հայ համայնքի արժեքավոր դերակատարությունը: Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց՝ Արգենտինայի կողմից Հայաստանի և հայ ժողովրդի հետ համերաշխության բազմաթիվ դրսևորումների համար։

Meeting of the Foreign Ministers of Armenia and Argentina
On March 31, Edward Nalbandian, Minister of Foreign Affairs of Armenia, who is in Washington D.C. within the delegation headed by the President of Armenia, held a meeting with Susana Malcorra, Minister of Foreign Affairs and Worship of Argentina.
Foreign Ministers of Armenia and Argentina touched upon different issues on bilateral agenda, including organization of high-level visits, expansion of the legal framework, cooperation within international organizations, fostering of inter-parliamentary ties, facilitation of economic cooperation; exchanged thoughts on joint efforts for further development of cooperation. On this matter, Minister Nalbandian informed Susana Malcorra about the efforts to-be-exerted and guidelines given during Armenian-Argentinean consultations on the development of Armenian-Argentinean relations held at the President’s Office last week.
The Ministers commended the high level of the Armenian-Argentinean relations, stressing Argentinean-Armenians’ valuable input in their further strengthening. Edward Nalbandian expressed gratitude for numerous expressions of solidarity by Argentina with Armenia and the Armenian people.