Հայաստանի և Արգենտինայի արտգործնախարարների հանդիպումը
Մարտի 31-ին ՀՀ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Վաշինգտոնում գտնվող արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Արգենտինայի արտաքին գործերի և պաշտամունքի նախարար Սուսանա Մալկորային։
Հայաստանի և Արգենտինայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներն անդրադարձան երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի տարբեր հարցերի, այդ թվում՝ բարձրաստիճան փոխայցելությունների կազմակերպմանը, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանը, միջազգային կազմակերպություններում փոխգործակցության, միջխորհրդարանական շփումների սերտացմանը, տնտեսական համագործակցության խթանմանը, մտքեր փոխանակեցին փոխգործակցության առավել զարգացման ուղղությամբ համատեղ ջանքերի շուրջ։ Այս առումով նախարար Նալբանդյանը Սուսանա Մալկորային տեղեկացրեց նախորդ շաբաթ ՀՀ Նախագահի մոտ հայ-արգենտինական հարաբերությունների զարգացմանը նվիրված խորհրդակցության արդյունքում տրված հանձնարարականների և ձեռնարկվելիք քայլերի մասին։
Նախարարները գոհունակությամբ արձանագրեցին հայ-արգենտինական հարաբերությունների բարձր մակարդակը՝ շեշտելով դրանց ամրապնդման գործում Արգենտինայի հայ համայնքի արժեքավոր դերակատարությունը: Էդվարդ Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց՝ Արգենտինայի կողմից Հայաստանի և հայ ժողովրդի հետ համերաշխության բազմաթիվ դրսևորումների համար։

Встреча министров иностранных дел Армении и Аргентины
31-го марта находящийся в Вашингтоне в составе возглавляемой Президентом Республики Армения делегации министр иностранных дел Эдвард Налбандян встретился с министром иностранных дел и культа Аргентины Сусанной Малькорой.
Руководители внешнеполитических ведомств Армении и Аргентины коснулись различных вопросов двусторонней повестки дня, организации двусторонних взаимных визитов, расширения договорно-правовой базы, укрепления взаимодействия в международных организациях и межпарламентских контактов, поощрения экономического сотрудничества, обменялись мнениями вокруг совместных усилий по дальнейшему развитию взаимодействия. В этой связи министр Налбандян проинформировал Сусанну Малькору о состоявшемся на прошлой неделе у Президента Республики Армения совещания, посвященного развитию армяно-аргентинских отношений, отданных в его результате поручений и намеченных шагах.
Министры с удовлетворением констатировали высокий уровень армяно-аргентинских отношений, отметив значительную роль армянской общины Аргентины в их укреплении. Эдвард Налбандян поблагодарил за многочисленные проявления солидарности Аргентины с Арменией и армянским народом.