ԼՂՀ ՊՆ-ն հաղորդում է ևս մեկ ուղղաթիռի, 3 տանկերի և 2 անօդաչու թռչող սարքերի խոցման մասին
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են ռազմական բախումները: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Գերատեսչության հաղորդմամբ՝ առավել թեժ մարտեր են ընթանում արդեն ռազմաճակատի վերածված առաջնային գծի հարավային (Հադրութ) և հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղություններով:
Հաստատված տվյալներով՝ ղարաբաղյան ուժերը մարտագծի հարավարևելյան ճակատում շարքից հանել են 2 տանկ, հյուսիսարևելյան ուղղությամբ՝ 1 տանկ և 1 անօդաչու թռչող սարք:
Ժամը 12:30-ի սահմաններում ՊԲ հակաօդայինների կողմից հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի ևս մեկ ռազմական ուղղաթիռ, իսկ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ՝ 1 անօդաչու սարք:

Выведены из строя еще 3 танка, 1 вертолет и 2 беспилотника – МО НКР
Вдоль всей линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск продолжаются вооруженные столкновения, сообщает пресс-служба МО НКР.
Наиболее ожесточенные бои идут на южном (Гадрут) и северо-восточном (Мартакерт) направлениях передовой, превратившейся в линию фронта.
По подтвержденным данным карабахские силы на юго-восточном фронте вывели из строя 2 танка, на северо-восточном направлении – 1 танк и 1 беспилотник.
Около 12:30 ВВС Армии обороны сбили на юго-восточном направлении еще один военный вертолет, а на северо-восточном направлении – 1 беспилотник.