ՊԲ հրամանատար. «Պաշտպանության բանակը վստահորեն վերահսկում է իրավիճակը սահմաններում»
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 2-ին անց է կացրել Անվտանգության խորհրդի նիստ՝ ղարաբաղաադրբեջանական սահմանում հակառակորդի կողմից ձեռնարկված զինադադարի ռեժիմի լայնածավալ խախտումներին վերաբերող հարցերի շուրջ:
Զեկույցով հանդես է եկել պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը եւ նշել, որ Պաշտպանության բանակը վստահորեն վերահսկում է իրավիճակը սահմաններում, կասեցրել է թշնամու բոլոր ոտնձգությունները՝ նրան պատճառելով ծանր կորուստներ:
Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարությանը եւ բոլոր համապատասխան մարմինների ղեկավարներին՝ Արցախի Հանրապետության սահմանների անձեռնմխելիությունը եւ անվտանգությունն ապահովելու ուղղությամբ:

“Армия обороны уверенно контролирует ситуацию на границе” – министр обороны НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики  Бако Саакян провел 2 апреля заседание Совета безопасности  по вопросам широкомасштабных нарушений противником режима прекращения огня на границе.
Выступивший с докладом министр обороны Левон Мнацаканян отметил, что Армия обороны надежно контролирует ситуацию на границе, предотвращает все посягательства врага, нанося ему тяжелые потери.
Президент дал конкретные поручения Министерству обороны и всем руководителям компетентных органов по обеспечению неприкосновенности и безопасности границ Арцаха.