Ազատամարտիկները խմբեր են ստեղծում և մեկնում դիրքեր
Նախկին ազատամարտիկները կամավոր խմբեր են ստեղծում և մեկնում դիրքեր։ Խմբերի մեկնումը կարգավորում է ԼՂՀ ազատամարտիկների միությունը։ Այս մասին «Հետքի» հետ զրույցում ասաց միության աշխատակազմի ղեկավար, արցախյան պատերազմի վետերան Էդուարդ Խաչատրյանը։
«Մեր բանակը միասնական է, մեր ժողովուրդը մի բանակ է։ Հայրենի հողը պաշտպանելու համար մեր ժողովուրդը միշտ պատրաստ է համախմվելու»,- ասաց Ազատամարտիկների միության աշխատակազմի ղեկավարը։ Ըստ նրա՝ ոչ մի խուճապ չկա։ Իրավիճակը բարդ է, բայց միևնույն ժամանակ՝ կայուն։
«Բանակը իր առջև դրված խնդիրները գերազանց լուծում է։ Մենք որպես վետերաներ՝ մեր պարտքն ենք համարում լինել մեր զինվորի կողքին»,- ասաց Էդուարդ Խաչատրյանը՝ հավելելով, որ երիտասարդները ևս պատրաստ են անհրաժեշտության դեպքում առաջնագիծ մեկնելուն։

Ополченцы формируют группы и отправляются на позиции
Бывшие ополченцы формируют добровольческие группы и отправляются на позиции. Отправку групп координирует Союз ополченцев НКР. Об этом Hetq.am сообщил руководитель аппарата Союза, ветеран Арцахской войны Эдуард Хачатрян.
«"Наша армия едина, наш народ - это одна армия. Для защиты родной земли наш народ всегда готов объединиться",- сказал ветеран. По его словам, никакой паники нет. Ситуация сложная, но вместе с тем стабильная.
«"Армия отлично выполняет поставленные перед ней задачи. Мы как ветераны считаем своим долгом быть рядом с нашими солдатами",- отметил Эдуард Хачатрян, добавив, что молодежь тоже готова в случае необходимости отправиться на передовую.