Լարվածության աճ՝ Տավուշի մարզի Բերդավան և Կոթի բնակավայրերի ուղղությամբ
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան զինված դիմակայության լարվածության աճ է արձանագրվել հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում' ՀՀ Տավուշի մարզի Բերդավան և Կոթի բնակավայրերի ուղղությամբ: ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության համաձայն՝ ադրբեջանական կողմը հայ դիրքապահների և բնակավայրերի ուղղությամբ կիրառել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 և 82մմ ականանետեր:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է: Փոխհրաձգության ընթացքում բեկորային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Զորի Գորիսի Աշրաֆյանը (ծնվ. 1983թ.):

Рост напряженности в направлении армянских населенных пунктов Бердаван и Коти
Минувшей ночью и сегодня утром зафиксирован рост напряженности на северо-восточном участке государственной границы Армении и Азербайджана, в направлении населенных пунктов Бердаван и Коти Тавушской области. По сообщению Минобороны РА, азербайджанская сторона применила в направлении армянских подразделений и населенных пунктов стрелковое оружие различного калибра, минометы 60 и 82 мм.
В результате ответных действий передовых подразделений ВС РА активность противника была подавлена. В ходе перестрелки осколочное ранение получил контрактный военнослужащий Зорий Горисович Ашрафян (1983 г.р.).