Հայկական կողմն ունի 29 զոհ, 101 վիրավոր, Ադրբեջանի կորուստները մի քանի հարյուրի են հասնում
Այսօր Ստեփանակերտում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԼՂՀ ՊԲ գնդապետ Վիկտոր Առուստամյանը հայտնել է, որ ապրիլի 2-ին սկսված լայնածավալ բախումների ընթացքում, ՊԲ վերջին տվյալներով, հայկական կողմն ունեցել է 29 զոհ (7 սպա եւ ենթասպա, 22 սերժանտ, շարքային, պայմանագրային զինծառայող) եւ 101 վիրավոր (20 սպա եւ ենթասպա, 81 սերժանտ, շարքային, պայմանագրային զինծառայող):
Ադրբեջանի ԶՈւ մարդկային կորուստները մի քանի հարյուրի են հասնում: Լրագրողներին ներկայացվեց գաղտնի ձայնագրություն, որտեղ խուճապահար ադրբեջանուհին պատմում էր ԼՂՀ սահմանին մոտ գտնվող քաղաքների հոսպիտալներում տիրող վիճակի, դատարկված սահամանամերձ գյուղերի, բանակում առկա խուճապի մասին: Կինը շարունակ կրկնում էր, որ պետք չէ հավատալ հեռուստացույցին, որով «1000 կորուստից միայն 1-ն է ներկայացվում:
Գնդապետ Առուստամյանի ներկայացրած օպերատիվ տվյալներով՝ այս օրերին ՊԲ-ն կորցրել է 14 տանկ, իսկ Ադրբեջանի ԶՈւ՝ 24 տանկ, նաեւ 4 ՀՄՄ (հետեւակի մարտական մեքենա), 1 ինժեներական տեխնիկա, 2 ուղղաթիռ, 12 ԱԹՍ (անօդաչու թռչող սարք), 1 «Գրադ» կայանք:

Армянская сторона потеряла 29 человек, 101 ранены. Потери Азербайджана достигают нескольких сотен
Сегодня на встрече с журналистами в Степанакерте полковник Армии обороны НКР Виктор Арустамян сообщил, что в ходе начавшихся 2 апреля широкомасштабных столкновений армянская сторона, по последним данным АО, потеряла 29 человек, из которых 7 – офицеры и прапорщики, 22 – сержанты, рядовые, контрактники. Число раненых   составило 101. Из них 20 – офицеры и прапорщики, 81 – сержанты, рядовые и контрактники.
Человеческие потери ВС Азербайджана достигают нескольких сотен. Журналистам была представлена секретная аудиозапись разговора охваченной паникой азербайджанки, которая рассказывала о ситуации, царящей в госпиталях рядом с границей с НКР, об опустевших приграничных селах, о панике в армии. Женщина постоянно провторяла, что не следует верить телевидению, которое “из 1000 потерь сообщает лишь об одной”.
Согласно оперативным данным, представленным полковником Арустамяном, в эти дни АО потеряла 14 танков, азербайджанские ВС – 24 танка, 4 БМП, 2 вертолета, 12 беспилотников,  1 систему «Град».