ԻՏՁՄ-ն նախաձեռնել է ՏՀՏ ոլորտի մոբիլիզացիոն ենթակառուցվածքի ներդրման ծրագիր
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) հայտնում է, որ ՏՀՏ համայնքի մասնագիտական ներուժը միավորելու և հայկական բանակի մարտունակությունը բարձրացնելու նպատակով հանդես է գալիս երկու նախաձեռնությամբ:
Ստեղծվել է հատուկ հաշվեհամար, որին փոխանցված գումարը կհատկացվի Հայոց բանակի մարտունակությանն ուղղված կարևորագույն խնդիրների լուծմանը: Այն է՝ Կոնվերս Բանկ ՓԲԸ, ՀՀ դրամ 19300 52916980200:
Վերոնշյալից բացի, միությունը նախաձեռնել է ՏՀՏ ոլորտի մոբիլիզացիոն ենթակառուցվածքի ներդրման ծրագիր, որի շրջանակներում արդեն հավաքագրվում է ՏՏ ընկերությունների մարդկային և տեխնիկական ռեսուրսների վերաբերյալ համապատասխան տեղեկատվություն։
Վերջին օրերի ռազմական գործողությունները կարևոր դասերից է ինքնակազմակերպման և դրանով առկա ներուժն արդյունավետ օգտագործելու համար: ԻՏՁՄ-ն համոզված է, որ ՏՀՏ ոլորտն ամբողջությամբ պատրաստակամ է իր մասնակցությունն ունենալու հայկական բանակի մարտունակության բարձրացմանը, Արցախյան ազատամարտին աջակցությանը, պատերազմի հետևանքների վերացմանը:

СПИТ инициировал программу внедрения мобилизационной инфраструктуры сферы ИКТ
Союз предприятий информационных технологий (СПИТ) сообщает о выдвижении двух инициатив, цель которых объединить профессиональный потенциал сферы информационных и коммуникационных технологий и повысить боеспособность армянской армии.
Открыт специальный расчетный счет для перечисления сумм, которые будут направлены на решение важнейших вопросов повышения боеспособности армянской армии:
ЗАО “Конверс Банк”, 19300 52916980200, в драмах РА.
Кроме того, Союз инициировал программу внедрения мобилизационной инфраструктуры сферы ИКТ, в рамках которой уже идет сбор соответствующей информации о человеческих и технических ресурсах компаний ИТ.
Военные действия последних дней дали важный урок самоорганизации и эффективного использования имеющегося потенциала. СПИТ убежден, что вся сфера ИКТ готова участвовать в деле повышения боеспособности армянской армии, оказания содействия освободительной борьбе Арцаха, устранения последствий войны.