Պաշտպանության բանակի մեկ զինծառայողի ճակատագիր անհայտ է. շփման գծում իրադրությունը նույնն է
ԼՂՀ ՊՆ-ն հայտնում է, որ ապրիլի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Որոշ հատվածներում հակառակորդը խախտել է կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունը՝ կիրառելով հրաձգային և ականանետային զինատեսակներ: Մասնավորապես հարավային և հյուսիսային ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա կրակոցներ են արձակվել 60 մմ ականանետից (2 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (14 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Բացի վերոնշյալից, համաձայն կողմերի միջև ձեռքբերված պայմանավորվածության, այսօրվա ընթացքում ադրբեջանական կողմին հնարավորություն կտրվի շփման գծում շարունակելու իրականացնել դիակների որոնման աշխատանքներ:
ԼՂՀ ՊՆ-ն հիշեցնում է, որ ՊԲ-ի մեկ զինծառայողի ճակատագիր շարունակում է մնալ անհայտ, որի վերաբերյալ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջոցով կատարվում են համապատասխան հարցումներ:

Неизвестна судьба одного военнослужащего Армии обороны НКР. Ситуация на линии соприкосновения остается без изменений
Как сообщает Минобороны НКР, в ночь с 10 на 11 апреля оперативная обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских вооруженных сил оставалась без изменений. На некоторых участках противник, применив стрелковое оружие и минометы, нарушил достигнутую 5 апреля договоренность о прекращении огня. В частности, на южном и северном направлениях по армянским позициям азербайджанская сторона стреляла из 60 мм минометов (2 снаряда) и гранатометов (14 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.
Согласно достигнутой договоренности, в течение сегодняшнего дня азербайджанской стороне будет предоставлена возможность продолжить поиск тел своих военных на линии соприкосновения.
Минобороны Арцаха также напомнило о том, что на данный момент остается неизвестной судьба одного военнослужащего, в связи с чем продолжаются соответствующие запросы через Международный Комитет Красного Креста.