ԱԳ նախարարն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին
Ապրիլի 20-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանն ընդունեց Հայաստանում Չինաստանի դեսպան Թիեն Ըրլունին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցության հարցեր: Այս համատեքստում ընդգծվեց փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման կարևորությունը:
Անդրադարձ կատարվեց Չինաստանի հետ Եվրասիական տնտեսական միության և իր անդամ պետությունների փոխգործակցության հնարավոր զարգացման և տվյալ ձևաչափի իրավա-պայմանագրային հիմքի ձևավորման հարցերին:

Встреча заместителя министра иностранных дел с чрезвычайным и полномочным послом Китая в Армении
20-го апреля заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян принял посла Китая в Армении Тянь Эрлуна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего торгово-экономического сотрудничества. В этом контексте была отмечена важность реализации совместных проектов в сферах, представляющих взаимный интерес.
Были затронуты вопросы возможного развития взаимодействия Китая с Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, а также формирования соотвествующей договорно-правовой основы данного формата сотрудничества.