Արցախի ՊՆ-ն խնդրում է ձեռնպահ մնալ բջջային հեռախոսով և համացանցով ռազմական բնույթի հարցերի քննարկումից
Հաշվի առնելով ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տիրող աննախադեպ բարդ իրավիճակը և, ըստ այդմ` ելնելով Արցախի պաշտպանությանը վերաբերող տեղեկատվական ցանկացած արտահոսքի բացառման անհրաժեշտությունից, ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը ինչպես քաղաքացիական բնակչությանը, այնպես էլ զինվորական ծառայություն իրականացնող ողջ անձնակազմին խնդրում է ձեռնպահ մնալ բջջային հեռախոսով և համացանցով ռազմապաշտպանական բնույթի և ընդհանրապես զինվորական ծառայությանը վերաբերող հարցերի քննարկումից:
«Գիտակցենք, որ այս սահմանափակումները բխում են մեր երկրի պաշտպանության և առաջնագծում կանգնած զինծառայողների անվտանգության շահերից»,- ասված է ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ:

МО Арцаха просит воздержаться от обсуждения вопросов военного характера по мобильному телефону и в Сети
Учитывая беспрецедентно сложную ситуацию на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск и исходя из необходимости исключить любую утечку информации об обороне Арцаха, Министерство обороны НКР обратилось к гражданскому населению и несущему военную службу всему контингенту с просьбой воздержаться от обсуждения по мобильному телефону и в Сети вопросов военного и оборонного характера и в целом вопросов, касающихся военной службы.
“Необходимо осознать, что эти ограничения вытекают из интересов безопасности обороны нашей страны и стоящих на передовой военнослужащих”,- говорится в заявлении Минобороны НКР.