Հայ տանկիստները որպես մրցանակ ստացել են նոր տանկային սպառազինություն
Ապրիլի 27-ին Հայաստան է տեղափոխվել «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցույթի ընթացքում հայ տանկիստների նվաճած մրցանակը` Տ-90Ս տանկը: Տանկն արտադրվել է 2015 թվականի դեկտեմբերին և կհամալրի զինված ուժերի սպառազինությունը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը:
Ռուսաստանի Դաշնությունում` «Ալաբինո» զորավարժարանում անցկացված «Տանկային բիաթլոն-2014» միջազգային մրցույթին մասնակցող հայ տանկիստները տարել էին փայլուն հաղթանակ՝ նվաճելով մրցույթի երկրորդ տեղն ու որպես լավագույն արտասահմանյան հավաքական՝ մրցույթի կազմակերպիչ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունից ստացել էր մրցանակ՝ մեկ միավոր Տ-90Ս տանկ։ Ի տարբերություն մրցույթին մասնակցող 12 պետություների հավաքականների` հայկական զինված ուժերի հավաքականը կազմված էր նաև ժամկետային զինծառայողներից։

Армянские танкисты получили выигранный ими в 2014 году приз – танк Т-90С
27 апреля в Армению был доставлен танк Т-90С, который армянские танкисты выиграли в качестве приза на международных соревнованиях “Танковый биатлон-2014”. Танк, произведенный в декабре 2015 г., пополнит арсенал Вооруженных сил Армении. Об этом сообщает Минобороны РА.
На соревнованиях «Танковый биатлон-2014» на полигоне «Алабино» в Подмосковье (Российская Федерация) армянские танкисты выступили блестяще, заняв второе место. В качестве лучшей зарубежной команды организатор соревнований, Министерство обороны РФ, вручил армянским танкистам приз – танк Т-90С. В отличие от 12 других команд-участниц в сборную Вооруженных сил Армении входили не только контрактники, но и военнослужащие срочной службы.