Ավտոբուսի պայթյունից տուժած պատանիների վիճակը մնում է կայուն ծանր
Ավտոբուսի պայթյունի հետևանքով տուժած 14 և 15 տարեկան պատանիների առողջական վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր: «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի մանկական վերակենդանացման և ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքի ղեկավար Աննա Չոբանյանի խոսքով` պարբերաբար նեղ մասնագետների հետ համատեղ քննարկվում է երեխաների բուժման հետագա ընթացքը, կատարվում է առողջական վիճակի գնահատում: Տղաներն այս փուլում ստանում են բազմապրոֆիլային բուժում:
Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտում բուժումը շարունակում է վթարից տուժած 37-ամյա հղի կինը: Մանկաբարձագինոկոլոգիական տեսանկյունից` նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Հղին ունի ցավեր կրծքավանդակի շրջանում` պայմանավորված սալջարդերով: Պարբերաբար կազմակերպվում են նեղ մասնագիտական խորհրդատվություններ: ՀՀ ԱՆ գլխավոր մանկաբարձ-գինեկոլոգ Ռազմիկ Աբրահամյանի փոխանցմամբ` կնոջ և պտղի կյանքին այս պահին վտանգ չի սպառնում:
«Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնում բուժվում է պայթյունից տուժած 3 քաղաքացի: Նրանցից երկուսը գտնվում են քիթ-կոկորդ-ականջաբանության, մեկը` նյարդավիրաբուժության բաժանմունքներում, բոլորի վիճակը բժիշկները գնահատում են բավարար:

Состояние подростков, пострадавших во время взрыва в автобусе, остается стабильно тяжелым
Состояние здоровья 14-ти и 15-летнего подростков, пострадавших в результате взрыва в автобусе, продолжает оставаться стабильно тяжелым. Как сообщила заведующая отделением детской реанимации и интенсивной терапии медцентра “Сурб Аствацацин” Анна Чобанян, вместе с узкими специалистами периодически обсуждается дальнейший ход лечения мальчиков. На данном этапе они получают многопрофильное лечение.
В Республиканском институте перинатологии, акушерства и гинекологии находится пострадавшая во время взрыва 37-летняя беременная женщина. С точки зрения гинекологии и акушерства ее состояние удовлетворительное, однако имеются боли в области грудной клетки, что обусловлено полученными ушибами. Периодически организуются консультации узких специалистов. Главный акушер-гинеколог Минздрава РА Размик Абрамян заверил, что в настоящее время матери и плоду опасность не угрожает.
В Республиканском медцентре “Армения” лечение продолжают трое пострадавших от взрыва граждан. Двое из них находятся в отделении ЛОР, один – в нейрохирургическом отделении. Врачи оценивают их состояние как удовлетворительное.