Հյուսիսային սահմանում երկու զինվոր է զոհվել
ԼՂՀ ՊՆ-ն հայտնում է, որ սպրիլի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` հրաձգային զինատեսակներից բացի կիրառելով նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու տարբեր տիպի նռնականետեր:
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտման հետևանքով հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Գարիկ Մնացականի Մովսիսյանը (ծնվ. 1997թ.) և Վազգեն Հենրիկի Հարությունյանը (ծնվ. 1968թ.):
«ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը միանում է կորստյան ծանր վշտին և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հակառակորդի գործողությունները անպատասխան չեն մնալու, իսկ դրանց հետևանքներն ընկնելու են ադրբեջանական կողմի վրա»,- գրված է ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

На северном участке границы погибли двое военнослужащих
Минобороны НКР сообщает, что в ночь с 29 на 30 апреля по всему периметру линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противник продолжал нарушать договоренность о прекращении огня, применив не только стрелковое оружие, но также минометы 60 и 82 мм, а также гранатометы различного типа.
Вследствие нарушения противником договоренности о прекращении огня на северном (Талыш) направлении погибли военнослужащие Армии обороны НКР Гарик Мнацаканович Мовсисян (1997 г.р.) и Вазген Генрихович Арутюнян (1968 г.р.).
“Министерство обороны НКР разделяет горечь утраты и выражает соболезнование семьям, родным и сослуживцам погибших военнослужащих.
Министерство обороны НКР заявляет, что действия противника не останутся без ответа, а ответственность за их последствия ляжет на азербайджанскую сторону”,- говорится в сообщении МО.