Առաջնագծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է հակառակորդի զինուժի կուտակումներ ու ակտիվ տեղաշարժեր
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ թեև մայիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը, առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է հակառակորդի զինուժի կուտակումներ ու ակտիվ տեղաշարժեր:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևում են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող քայլերին և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են դիմելու համապատասխան միջոցների: Այս պահին, հակամարտ զորքերի շփման գծում կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտումներ գրեթե չկան: Իրադրությունն ամբողջությամբ գտնվում է ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների աչալուրջ վերահսկողության տակ»,- հայտնում է ՊՆ-ն:

На разных участках передовой наблюдаются скопления и активные перемещения ВС противника
Несмотря на то, что в ночь с 1 на 2 мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских вооруженных сил в основном соблюдалась договоренность о прекращении огня, на разных участках передовой наблюдаются скопления и активные передвижения ВС противника. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР следят за шагами, предпринимаемыми ВС Азербайджана, и в случае необходимости готовы принять соответствующие меры.
На данный момент на линии соприкосновения нарушений договоренности о прекращении огня практически нет.
Ситуация полностью находится под бдительным контролем передовых подразделений АО”,- говорится в сообщении МО НКР.