Երեկ հյուսիսիային սահմանում զինվոր է զոհվել
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ մայիսի 11-ի ժամը 19:30-ից սկսած հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, նռնականետերից և ականանետերից խախտել է կրակի դադարեցման մասին կողմերի միջև ձեռքբերված պայմանավորվածությունը, որը շարունակվել է նաև մայիսի լույս 12-ի գիշերը:
Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մայիսի 11-ին` ժամը 20:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Արմեն Հրայրի Մարտիրոսյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

На северной границе погиб военнослужащий
Начиная с 19:30 11 мая противник из оружия различного калибра, в том числе из минометов и гранатометов, нарушал договоренность о прекращении огня, что продолжалось и в ночь на 12 мая, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В результате действий противника 11 мая около 20:00 на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированной на северном направлении АО, смертельное ранение получил военнослужащий Армен Грайрович Мартиросян, 1996 г.р. Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие.
Министерство обороны НКР разделяет горечь тяжелой утраты и выражает соболезнование членам семьи, родным и сослуживцам погибшего.