28-ամյա սպան այսօր դուրս է գրվել այրվածքաբանական կենտրոնից
Արցախի շփման գծում մարտական գործողությունների հետևանքով ՀՀ ԱՆ Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոնում բուժվող երկու վիրավորիներից մեկը` 28-ամյա սպա Արսեն Առաքելյանն այսօր առողջացմամբ դուրս է գրվել:
Կենտրոնի տնօրեն Նորայր Դավիդյանի փոխանցմամբ` զինծառայողը վերականգողական բուժումը կշարունակի Արցախում` Երևանի մասնագետների հետ գտնվելով մշտական կապի մեջ:
Նշենք, որ ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հետևանքով Արցախի բանակի սպան դեմքի, ձեռքերի ու մարմնի այլ հատվածներում 4-րդ և 3-րդ աստիճանի այրվածքներ էր ստացել: Առաջին բուժօգնությունը Մարտակերտի հոսպիտալում, այնուհետև Ստեփանակերտում ստանալով՝ նրան տեղափոխել էին Երևան:
ՀՀ ԱՆ Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոնում բուժումը կշարունակի 48-ամյա ԵԿՄ անդամ Գևորգ Ազոյանը, ում մոտ առկա են բազմաբեկորային վնասվածքներ: Նախորդ շաբաթ նա ենթարկվել է պլաստիկ վիրահատության: Բժիշկների հավաստմամբ` այս վիրավորը հաջորդ շաբաթվա սկզբին նույնպես դուրս կգրվի բժշկական հաստատությունից:

28-летний офицер выписался из центра ожогов
Один из двух раненых, поступивших на лечение в Научный центр радиационной медицины и ожогов после боевых действий на линии соприкосновения в Арцахе, 28-летний офицер Арсен Аракелян, сегодня выписался в хорошем состоянии.
Директор центра Норайр Давидян отметил, что реабилитационное лечение военнослужащий продолжит в Арцахе, поддерживая постоянную связь со специалистами из Еревана.
Отметим, что вследствие 4-дневной апрельской войны офицер Армии обороны Арцаха получил ожоги лица, рук и тела 3-ой и 4-ой степеней. Первая медпомощь Арсену была оказана в мартакертском госпитале, затем его перевели в Степанакерт, а оттуда – в Ереван.
Лечение в Научном центре радиационной медицины и ожогов Минздрава РА пока продолжает 48-летний член Союза ополченцев “Еркрапа” Геворк Азоян, у которого имеются многооскольчатые повреждения. На минувшей неделе Азояну была сделана пластическая операция. Врачи обещают, что на следующей неделе он тоже будет выписан из больницы.