Վարչապետը վաղը կհանդիպի Քաղցրաշենի ոռոգման ծրագրի դադարեցումը պահանջող գառնեցիներին
Այսօր առավոտյան ժամը 10:00-ից Գառնի և Գողթ գյուղերի բնակիչները Գառնիում փակել են Երևան-Գառնի ավտոճանապարհը՝ Քաղցրաշենի ինքնահոս ոռոգման և Գեղարդա լճի ծրագրերի դադրեցման պահանջով: Մինչ երեկո կառավարությունից որեւէ արձագանք չկար: Սակայն 19.40-ին բողոքի ակցիա անողներին մոտեցել է Կոտայքի մարզպետ Կարապետ Գուլոյանը եւ հայտնել, որ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի անունից լիազորված է խոսել բնակիչների հետ: Նա ասել է, որ վաղը ժամը 16-ին վարչապետն անձամբ կգա Գառնի եւ կլսի նրանց, կքննարկի ստեղծված իրավիճակը: Գառնի և Գողթ գյուղերի բնակիչները պատասխանել են, որ վարչապետին կդիմավորեն Գառնիում այն դեպքում, եթե գա կայացրած որոշմամբ:
Երկու համայնքների բնակիչները որոշել են անժամկետ բողոքի ակցիա անել՝ մինչեւ հարցին լուծում տրվի: Նրանք մտադիր են այս գիշերն անցկացնել փողոցում:

Премьер-министр встретится с гарнийцами, ведущими борьбу против осуществления Кахцрашенской оросительной программы
Сегодня с 10 часов утра жители сел Гарни и Гохт перекрыли автотрассу Ереван-Гарни, требуя прекратить осуществление программ Кахцрашенской системы самотечного орошения и озера Гехардалич. До вечера правительство никак не реагировало на эти действия, однако в 19.40 к участникам акции протеста подошел губернатор Котайка Карапет Гулоян, который сообщил, что уполномочен поговорить с жителями сел от имени премьер-министра Овика Абрамяна. Гулоян сообщил, что завтра в 16 часов глава правительства лично приедет в Гарни и выслушает местных жителей, обсудит с ними сложившуюся ситуацию. В ответ люди заявили, что встретят премьер-министра только в том случае, если он приедет в Гарни с уже принятым решением.
Жители двух общин намерены проводить бессрочную акцию протеста до решения проблемы. Они останутся на месте проведения акции всю ночь.