Արմավիրին որակյա՞լ Հանրապետական է պետք
Հայաստանում բոլոր մարզպետներն էլ կուսակցական են եւ ընտրությունների ժամանակ նրանց գերխնդիրը իրենց կուսակցության համար ձայներ ապահովելն է: Մարզպետների թիրախում առաջին հերթին պետական օղակներն են, հատկապես` կրթական եւ առողջապահական ոլորտները:
Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը ՀՀԿ-ի Արմավիրի մարզի պատասխանատուն է եւ նա էլ է ակտիվորեն կուսակցականացնում մարզը: Արմավիրում սկսել են կուսակցական դառնալ ուսուցիչներն ու համայնքապետարանի աշխատակիցները:
«Համատարած կուսակցականացման գործընթաց չկա: Ով կարդում է կանոնադրությունը եւ իր ցանկությամբ դիմում է, որ կարդացել է կանոնադրությունը, եւ իրենց մտքերն ու ցանկությունները, երազանքները համընկնում են դրա հետ, մենք կարո՞ղ ենք քաղաքացու դիմումը մերժել»,- «Հետքի» հետ զրույցում ասում է Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը:
Մարզպետն ասում է, որ այնպես չէ, որ բոլոր դիմողներին անմիջապես կուսակցական անդամատոմս են տալիս: «Ինձ համար ոչ թե քանակը, այլ որակն է կարեւոր: Հիմնականում երիտասարդությունն է ՀՀԿ անդամ դառնալու համար դիմում` 20-52 տարեկան»,- ավելացրեց մարզպետը:

В Армавире нужны качественные члены РПА
В Армении все губернаторы партийные, и во время выборов их сверхзадачей является обеспечение голосов для своих партий. Мишенью для глав областных админстраций в первую очередь служат государственные звенья, в частности учреждения сфер образования и здравоохранения.
Губернатор Армавирской области Ашот Каграманян является также руководителем армавирской структуры Республиканской партии Армении, и именно он активно способствует вступлению жителей области в РПА. В Армавире членами партии становятся учителя и работники общинных администраций.
“Массового вступления в партию нет. Но разве мы можем отклонить заявление гражданина, который пишет, что прочитал устав партии и убедился, что его мысли, желания и мечты совпадают с уставом”,- сказал в беседе с “Hetq”-ом губернатор Армавира Ашот Каграманян.  По его словам, не все подающие заявление сразу получают членские билеты. “Для меня важно не количество, а качество. Для вступления в РПА обращаются в основном молодые люди в возрасте 25-52 лет”,- добавил губернатор.