Սփրեդը իրացրել են կարագի անվան տակ. օրինախախտները կենթարկվեն պատասխանատվության
Երկուշաբթի օրը` նոյեմբերի 21-ին, ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական Հանձնաժողովի նիստում կհրապարակվեն կարագի և բուսասերուցքային սփրեդի շուկաներում հարուցված վարչական վարույթի արդյունքները:
Ինչպես արդեն Հանձնաժողովը տեղեկացրել է, կարագի ներկրմամբ և իրացմամբ զբաղվող տնտեսվարողների փաստաթղթաշրջանառության ուսումնասիրությամբ հայտնաբերվել են մի շարք խախտումներ, որոնք էլ կասկած են հարուցել նրանց գործունեության հանդեպ: Հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ վաճառքի մեկ տասնյակից ավելի կետերից կատարվել է կարագի հսկիչ գնում և հանձնվել է լաբորատոր փորձաքննության:
Նիստի ընթացքում կհրապարակվեն բոլոր օրինախախտների անունները, ինչպես նաև փորձաքննության արդյունքները, որպեսզի սպառողները առավել ուշադիր լինեն վերջինների գործունեության նկատմամբ: Այս մասին հայտնում են ՏՄՊՊՀ մամուլի ծառայությունից՝ միաժամանակ տեղեկացնելով, որ խոսքը վերաբերում է ինչպես ներկրող, իրացնող, այնպես էլ կարագի տեղական արտադրությամբ զբաղվող տնտեսվարողերին:

Спред был реализован под видом масла: правонарушители будут привлечены к ответственности
На предстоящем 21 ноября заседании Государственной комиссии по защите экономической конкуренции РА будут обнародованы результаты административного производства, возбужденного в связи с мониторингом на рынках масла и растительно-сливочного спреда.
Как уже сообщала ГКЗЭК, в результате изучения деятельности хозяйствующих субъектов, занимающихся импортом и реализацией масла, был выявлен ряд нарушений, вызвавших подозрение. По инициативе комиссии на более чем одном десятке торговых точек были сделаны контрольные закупки и проведены лабораторные исследования.
В ходе заседания будут обнародованы имена всех нарушителей закона, а также результаты новой экспертизы с тем, чтобы потребители были предельно внимательны к их деятельности. Об этом сообщает пресс-служба ГКЗЭК, отмечая также, что речь идет о хозяйствующих субъектах, занимающихся как импортом и реализацией масла, так и его местным производством.